Novoroční slovo předsedy

Přátelé, mile členky a členové.

 

Vánoce za námi, Silvestr před námi a ocitneme se v novem roce 2017. Těšíme se na něj a jsme připraveni. Bude pro naše metropolitní hnutí Pro Prahu důležitější, než jsme původně mysleli. Pokusím se ve stručnosti zhodnotit rok 2016 a z něj jen to podstatné, tedy senátní volby a v nich účast našich dvou kandidátů. Starosta Vlastimil Vilímec získal ve volebním obvodu složeném z devíti městských částí celkem 2382-3, z toho ve své městské části Praha – Nedvězí 64,7% v sousední Praze 22 – Uhříněvsi 8,22%, Kolovratech 13,37%, v anonymní sídlišťové Praze 11 a Praze 15 vždy l,92%. Není to úspěch, který jsme si přáli. Víme ale, a ověřili jsme si, že nás kandidát je uznávaným starostou malé městské části a s tím můžeme počítat. Chtěl bych ještě jednou i na tomto místě poděkovat celému volebnímu týmu. Všichni byli obětaví a doslova stateční, zvláštní poděkování pak patří Michalu Fischerovi a Janě Zbořilové. Díky.

Exředitel pražské záchranné služby a exsenátor MUDr Zdeněk Schwarz byl našim kandidátem ve zcela odlišném volebním obvodu, který se kryl s druhou největší městskou části, a to Prahou 10, tedy volebním obvodem, kde se volí jako ve velkém městě. Jeho výsledkem jsme téměř nadšení, získal pro naše hnutí 10%, a to v silné konkurenci všech politických stran i jednotlivých místních kandidátů. Zjednodušme pro nás poselství jeho účastí v senátních volbách a konstatujme, že pro samostatné metropolitní hnutí místo je, a nikoliv bezvýznamné! Nic ale nebylo, není a nebude jen tak. Musíme počítat s parlamentními volbami v příštím roce, které zasáhnou i pražskou komunální politiku. Víme, že se značně narychlo aktivuje pražský STAN a přepokládáme, že TOP09 bude i v Praze ustupovat ze svých pozic a vlivu na voliče. Přestože obojí souvisí s parlamentními volbami v příštím roce, musíme už aktivně do těchto procesů zasáhnout a pokusit se zacílit na prostor, který nás zajímá. At‘ jsme ho již získali a chceme udržet, či ho musíme získat aktivitou nebo dokonce „bojem“ či ať musíme být jen připraveni na okamžik, kdy se uvolní.

Rok 2016 nám šifrované sdělil, že metropolitní hnutí Pro Prahu má právo představit svou vizi pro metropoli a povinnost nabídnout jí obyvatelům Prahy v pražských volbách 2018! K tomu hnutí potřebuje naše srdce a proto mi dovolte dnes potvrdit, že ho definitivně máme! Soudní spor byl ukončen a příslušné dohody podepsány. Jsme jednotní v tom, že srdce je našim výrazným poznávacím znamením a tak to i zůstane v roce 2017 a 2018. Srdce ale stačit nebude. Přidáme vizi pro metropoli, na jejíž přípravě se již začali podílet odborníci, je nastartováno partnerství s Ústavem metropolitních strategií, radou pražských exsenatorů a exposlanců a bývalých pražských radních. A budeme hledat a lákat spojence z řad donátorů, novinářů a podporovatelů. Protože tvorba metropolitních vizi a prezentace našeho hnutí bude nejdůležitějším úkolem nového roku 2017, zvýšíme na vyšší obrátky i komunikaci předsedy, předsednictva a výboru s předsedy místních organizaci a přímo se členy, které tímto žádám o zapojení se do komunikace i s odbornými komisemi hnutí. Vsadíme na komunikaci prostřednictvím našich webstránek, emailu a elektronického zpravodaje Metropol. A můžeme si i telefonovat. Později přidáme setkání členů nad tématy v Radlické.

Přátelé, bude to zajímavý rok, věřím, že se na něj také těšíte. Po něm přijde už rok volební!

 

Přeji vám pevné zdraví!

 

Karel Fischer