Praze rozumíme a umíme ji řídit. Ne rozkrádat!

Praha, Srdce Evropy a klenot naší republiky, je už léta rukojmím celostátních stran, které do jejího vedení halabala vysílají loutky z Olomouce, Bratislavy a nově i Bruselu. Vidí v ní hlavně další koryto pro své partajní kasy, případně přestupní stanici do parlamentu a europarlamentu. My jsme však Pražané, zdejší starostové, a máme naše hlavní město na prvním místě.

Po zkušenostech už víme, že Prahu musí řídit, rozvíjet a bránit komunální politici, kteří metropoli a její městské části znají, milují ji a během let prokázali, že jsou odpovědnými a férovými správci našeho města. Jsou to starostové pražských městských částí. Ne žádní papaláši ze zaběhnutých celorepublikových stran, ale obyčejní lidé, Vaši sousedé, za kterými jsou viditelné výsledky.

Celostátním stranám s jejich politikařením je naše město ukradené, ale my si je nesmíme nechat znovu ukrást. Nikdo jiný naše město dohromady nedá, nikdo jiný nepostaví městský dopravní okruh, nové tramvajové tratě, spojení na letiště. Nikdo jiný nezačne stavět pro Pražany nové nájemní byty a potřebnou infrastrukturu k nim. Nikdo jiný neudělá z Výstaviště zase staré dobré Výstaviště, místo pro Pražany, z Václaváku konečně naše Václavské náměstí. Oni už na to měli více než 20 let. A nic.

Založili jsme v roce 2013 jediné pražské metropolitní hnutí a krátce na to uspěli v prvních komunálních volbách. Dosadili jsme po Praze 88 zastupitelů a osm starostů. Během let jsme dokázali, že se o městské části dovedeme starat. Pod našima rukama vznikly nové školky, školy, hřiště, infrastruktura, a to mnohdy napříč absolutní nespolupráci ze strany centrálního vedením hlavního města. Rádi bychom své okolí pomáhali zvelebovat i nadále, ale proto budeme potřebovat i pomoc Vás, Pražanů.

Uzrál čas zužitkovat naše dlouholeté zkušenosti z radnic po celé Prazeod Chuchle po Horní Počernice a posunout je na pražský magistrát, odkud budeme moci efektivně zlepšovat život Pražanů a také naslouchat potřebám městských částí a citlivě jim pomáhat při řešení jejich problémů. Je načase vrátit Prahu opět na první místo, aby byla zase oním klenotem a výkladní skříní, ale hlavně aby byla přívětivá a bezpečná svým vlastním občanům, aby pro ně byla dobrým domovem, na který mohou být pyšní.

My jsme prokázali, že takové místo vytvořit umíme. Vždyť na naší kandidátce jsou takové osobnosti, jako je Michal Popek, trojnásobný starosta Prahy-Lipenců, nebo Václav Drahorád, který už rovněž tři volební období úspěšně řídí městskou část Prahu-Újezd.

My, dlouholetí starostové pražských městských částí, se nebojíme hlasitě říci: Nevolte celostátní politické strany! Volte kandidátku STAROSTOVÉ PRO PRAHU! Slibujeme Vám, že na oplátku uděláme maximum pro to, aby se v našem hlavním městě dobře žilo všem věkovým skupinám, zahrádkářům i sportovcům, stejně jako zaměstnancům nebo podnikatelům.

Naší férové celopražské kandidátce se spolu s kandidátkami na jednotlivé městské části podařilo dát dohromady 15 starostů. Již dnes reprezentujeme více než 665 tisíc obyvatel našeho města a jsme hrdí na to, že jsme zvolení vámi, Pražany, a s nadšením vás žádáme o podporu ve volbách na magistrát. Dokázali jsme vám, vážení Pražané, že se o městské části dokážeme postarat. Dejte nám šanci vystřídat celostátní strany v řízení celého města. Milujeme Prahu, máme Prahu na prvním místě.

 

Volte číslo 16.
Děkujeme Vám.