Občan Bílek očerňuje starostku Moravcovou. Den před volbami

Kdy jindy než den před komunálními volbami je ten správný čas vytáhnout něco na kandidáty konkurence. Oskar Bílek z Horních Počernic se přesně v tento čas rozhodl vytáhnout nějakou tu zaručenou špínu na oblíbenou starostku Prahy 20 Hanu Moravcovou. Toho času kandidátku STAROSTŮ PRO PRAHU v nadcházejícím volebním klání.

Občan Bílek, tak trochu napojený na Piráty a jejich kandidátku Alenu Štrobovou, dříve ženu slavných Věcí Veřejných, se rozhodl informovat o údajném nešvaru, který se v této městské části děje.

Hana Moravcová prý peče rohlíky a draho je prodává místním institucím. Ať si každý občas udělá názor sám. Ve většině případů totiž vybírají úředníci místní dodavatele ze zcela prozaického důvodu, mají to totiž blízko a snáze se jim pak svěřený projekt organizuje.

Ať už se jedná o tiskové služby, dodávku vybavení či jako v tomto případě, o zajištění akcí s doprovodným programem a právě občerstvením. A protože v Horních Počernicích nesídlí deset pekáren, ale pouhá jedna, která má v Počernicích své sídlo, je Pekařství Moravec nejen logickou volbou.

„Jsem starostkou Horních Počernic už osmý rok. Po celou tu dobu a dávno před tím, jsem byla jednatelkou našeho rodinného pekařství. A protože si uvědomuji, jak by takové spojení mohlo na někoho působit, vždy jsme na městské akce dodávali občerstvení za nákupní cenu materiálu nebo jen s minimálním ziskem,“ říká Hana Moravová, která dává na uvědomělého občana trestní oznámení.

Každý, kdo se účastnil věcí veřejných ví, kolik úsilí a snahy je potřeba k prosazení něčeho dobrého a prospěšného. A pokud se takových věcí podaří řada, nezachováte se jako blázen a neohrozíte vše, o co jste se snažili, zbytečným a nesmyslným jednáním, zdůrazňuje dlouholetá starostka.

Škoda, že si pan Bílek nevyžádal částku za sponzorské příspěvky pekařství, částka ve výši 450 000 Kč především pro počernické organizace však zřejmě neslouží jeho zájmům. Politická angažovanost se totiž neprojevuje jen kandidováním do zastupitelstva, jak pan Bílek ve svém dopise uvádí. Zájmy autora otevřeného dopisu tak zůstávají skryty. Ale jsou volby, že ano?