Ústavní stížností na hnutí STAROSTOVÉ PRO PRAHU pošlapávají TOP09, STAN a KDU-ČSL právní stát

TOP 09, STAN a KDU-ČSL ústavní stížností na hnutí STAROSTOVÉ PRO PRAHU pošlapávají právní stát. Kandidátka STAROSTŮ je plně legitimní. Název má řádně registrován a má právní ochranu dřívějšího data než STAN. Navíc má na kandidátce více než dvojnásobný počet pražských starostů městských částí než STAN, který dokonce v Praze ani sám nekandiduje.

TOP09, STAN a KDU-ČSL podali ústavní stížnost a na poslední chvíli se domáhají zrušení komunální pražské kandidátky, která reprezentuje 15 starostů městských částí. STAROSTY PRO PRAHU již volilo na 650 tisíc Pražanů ve většině městských částí.

TOP09, STAN a KDU-ČSL, tedy celostátní strany, které uplynulé čtyři roky držely v pražské koalici ANO ve vedení Prahy, po celé čtyři roky podporovaly primátorku Krnáčovou, teď, 14 dnů před pražskými komunálními volbami, nectí rozhodnutí registračního úřadu.

Tedy magistrátu hl.m. Prahy a nectí ani rozhodnutí Městského soudu v Praze. Ten smetl jejich žalobu o zrušení naší kandidátky STAROSTOVÉ PRO PRAHU. To je podlé a zoufalé.

Prahu mají řídit Pražané

Je velmi nefér, snažit se vyhnout žalobami volebnímu souboji o hlas každého Pražana. O to podlejší je, když se o to pokouší 14 dnů před volbami, a hlavně v situaci, kdy nezávislé volební průzkumy přisuzují naší kandidátce přes deset procent, tedy téměř stejný výsledek, který TOP09 očekává pro svou kandidátku slepenou z přisluhovačů primátorky Krnáčové z ANO.  Tito lidé právě nesou odpovědnost za současný stav našeho města.

Velké strany a STAN dělají primátory z Olomoučanů nebo Plzeňanů, kteří našemu městu vůbec nerozumí a ani ho neznají. Prahu mají řídit Pražané, nikoli poslanci nebo europoslanci na půl úvazku!

Vyzývám Vás, Pražené, volte své Pražany, které znáte ze svých městských částí. Zvolte pražského primátora, který okolo sebe bude mít tým pražských zkušených starostů, které jste již volili, i dvakrát či třikrát za sebou. Jsme  rádi, že nás podporujete a vyjadřujete své sympatie. Volte STAROSTY PRO PRAHU, nesmíme si nechat Prahu podruhé ukrást od partají, které Prahu nemají na prvním místě.

Karel Fischer, lídr hnutí STAROSTOVÉ PRO PRAHU