Média útočí na STAROSTY. Konkurenci vyděsily průzkumy

Jen pár dní poté, co dva po sobě jdoucí průzkumy přisoudily kandidátce STAROSTOVÉ PRO PRAHU šesté místo v boji o pražský magistrát, musí hnutí odrážet první útoky. Mladá fronta Dnes věnovala půlstranu sobotního vydání spekulativnímu článku, který by bez slova “údajně” patrně nemohl ani existovat.

Článek zpochybňuje financování našeho hnutí a staví na vyjádření bývalé představitelky o nevyrovnaných platbách. Přitom i sám autor článku přiznává, že doložit její slova je nemožné.

“Po volbách v roce 2014 jsme vybrali od dárců příspěvky a uhradili jsme kampaň. Nemám žádný dluh vůči předsedovi ani místopředsedkyni,“ komentoval záležitost předseda a lídr kandidátky STAROSTŮ PRO PRAHU Karel Fischer, jenž je lídrem hnutí do voleb na magistrát.

Naposledy nás přííznivě ohodnotil průzkum pro Českou televizi

Naposledy nás příznivě ohodnotil průzkum pro Českou televizi

Hnutí navíc už dávno nespolupracuje s bývalým vedením, na něž se článek odkazuje. Jediným vysvětlením, proč tento materiál bez jediného faktického základu vznikl, je fakt, že se hnutí v posledních dnech prodrala mezi favority v pražských komunálních volbách.

“Je vidět, že naší konkurenci ležíme v žaludku. Článek MF Dnes však jen potvrzuje, že naše hnutí nemá za sebou žádné skandály, a proto vznikl tento materiál bez hlavy a paty, pouze s cílem, očernit nás. Konkurence se očividně pár týdnů před volbami zalekla předvolebních průzkumů, které nám dávají velké naděje,” uvedl Fischer.

Zároveň dodává, že hnutí má transparentní účet a nestojí za ním žádní kmotři, jak se MF Dnes snaží podsouvat na základě anonymních kuloárních zvěstí.

Dva exkluzivní průzkumy v minulém týdnu pasovaly kandidátku STAROSTOVÉ PRO PRAHU na šesté místo. Průzkum společnosti Phoenix Research předpověděl volební potenciál 10,1 procenta, šetření Kantar TNS a Medianu dokonce 12,5 procenta.