Další průzkum: STAROSTOVÉ získají přes 10 procent

Už druhý průzkum za posledních pár dní dává hnutí Pro Prahu velké šance probojovat se v blížících se komunálních volbách do Zastupitelstva hl.m. Prahy. Exkluzivní šetření agentury Phoenix Research pro Blesk přiřklo naší kandidátce STAROSTOVÉ PRO PRAHU volební podporu 10,1 procenta.

STAROSTOVÉ PRO PRAHU by tak aktuálně obsadili šesté místo (celý článek si můžete přečíst zde). Stejnou příčku jim před necelým týdnem předpověděl průzkum společností Kantar TNS a Median pro Českou televizi, i když s vyšším volebním potenciálem. Zjišťování probíhalo v srpnu a září.

Šéf Phoenix Research Jan Kubáček má za to, že ve volbách „ostrouhá“ hlavně levice, a to na úkor liberálních, protestních a regoinálních hnutí, tvrdí Blesk. „Zdá se, že voliči tentokrát upřednostní komunální uskupení, jako je to naše,” pochvaluje si lídr kandidátky STAROSTOVÉ PRO PRAHU Karel Fischer.

Naposledy nás přííznivě ohodnotil průzkum pro Českou televizi

Naposledy nás přííznivě ohodnotil průzkum pro Českou televizi

V Praze podle Kubáčka bude situace přece jen ještě specifičtější, protože si tam lidé místní politiku víc spojují s tou celostátní, a i proto tam podle průzkumu zapláče hnutí ANO, kterému šetření přisoudilo v metropoli až třetí místo. „V Praze jsou hořké plody a promarněná příležitost po mandátu primátorky Krnáčové a nesplněných slibů. Je to i dozvuk toho, že právě v Praze nejvíce voličů vnímá kriticky Andreje Babiše a podporu komunistů jeho vládě,“ vysvětlil Kubáček Blesku.

„Neúspěchy a arogantní politika celostátních stran při spravování Prahy je koneckonců jedním z motivů našeho hnutí. Věříme, že hlavní město by měli spravovat lidé, kteří již uspěli v komunální politice na úrovni jeho městských částí. I proto máme na kandidátce 15 starostů, což je ze všech kandidujících subjektů nejvíc,” uzavírá Fischer.