Průzkum: Podpora STAROSTŮ PRO PRAHU vzrostla na 12,5 procenta

Necelý měsíc před komunálními volbami strmě stoupá podpora kandidátky STAROSTOVÉ PRO PRAHU. Volilo by je 12,5 procenta Pražanů, což je řadí na šesté místo v souboji o pražský magistrát. Ukázal to průzkum společností Kantar TNS a Median pro Českou televizi.

“Výsledky průzkumu potvrdily, že Pražané vnímají negativně působení celostátních stran v Praze a chtějí na magistrátu lidi se zkušenostmi z komunální politiky,” komentoval zjištění lídr STAROSTŮ PRO PRAHU Karel Fischer.

Zjišťování probíhalo od 21. srpna do 3. září a zůčastnilo se jej 1219 dospělých respondentů. Z průzkumu rovněž vyplývá, že k urnám je rozhodnuto jít 49 procent oslovených, dalších 17 procent se voleb “spíše” zúčastní.

STAROSTOVÉ PRO PRAHU dlouhodobě usilují o to, aby hlavní město vedli zkušení odborníci, kteří již mají za sebou úspěchy z komunální politiky. I proto je na jejich kandidátce 23 současných nebo bývalých starostů městských částí. Prosazují například výstavbu startovacích bytů pro mladé rodiny, důstojné bydlení pro seniory nebo dokončení klíčových dopravních staveb.

Soud dal ve čtvrtek hnutí za pravdu ve sporu o název a existenci s uskupením Spojené síly pro Prahu složeného kolem TOP 09 a STAN. Konstatoval, že názvy se od sebe dostatečně liší, a také uznal skutečnost, že hnutí Pro Prahu, ze kterého kandidátka STAROSTOVÉ PRO PRAHU vychází, bylo již dříve registrováno pod názvem Starostové pro Prahu. Navíc je tento název chráněn ochrannou známkou. Je pikantní, že hnutí Starostové a nezávislí, kteří si neprávem přivlastňují název Starostové, mají ve skutečnosti na kandidátce jen šest nominantů se zkušenostmi ze starostování.