Kdo se bojí Starostů?

Jak už to tak bývá, úspěšní a nadějní vzbuzují strach. Proto není divu, že se hnutí Starostové pro Prahu stalo terčem vtípku “neznámého” šprýmaře, jenž vytvořil falešnou facebookovou stránku.

 

Právě fakt, že někomu stálo za to dát si tu práci, nás ale může jen těšit. Znamená to, že se nás konkurence bojí a že jí stojíme za to tropit si z nás žerty. Je nad slunce jasné, že naše hnutí, které sází na ověřené tváře se zkušenostmi z komunální politiky, leží stávající magistrátní koalici v žaludku.

 

Vedení hnutí bere celou věc s nadhledem. Subjekt, jenž aspiruje na to podílet se na sestavování příští magistrátní koalice a řízení města, musí s podobnými výpady počítat. Přitom se nedá v našem případě mluvit o odpadlících, jak je nazývají autoři falešného profilu. Jedná se o kandidáty, kteří ve svých tehdejších politických angažmá cítili, že nemohou prosadit své nápady a cíle.

 

Už nyní se Hnutí pro Prahu potýká s útokem Starostů a nezávislých, kteří si přivlastnili náš název. Hnutí pro Prahu bylo přitom založeno starosty městských částí a kandidovalo pod názvem Starostové pro Prahu už v roce 2013.